PREČO NAJAŤ INTERIÉROVÉHO DIZAJNÉRA?

Úlohou interiérového dizajnéra je vytvoriť viac než len „vyšperkovaný“ priestor, ktorý je pekný na pohľad. Jeho prácou je najmä vyťaženie maximálneho úžitku z priestoru a vytvárať funkčné riešenia s dávkou nápadu a originality.

Dizajnér vám dá viac, ako ste si želali a omnoho viac,

ako ste si mysleli, že potrebujete.

Dizajnér vidí váš priestor úplne iným pohľadom než vy, neviaže ho k nemu  citová väzba. Tým si dizajnér zachová triezvy pohľad na interiér, jeho možnosti a posunie vaše bývanie na vyšší level. Vytvorí prepojenia v priestore a pridá inovácie, ktoré vám uľahčia život – implementuje ich v interiéri ako prirodzenú súčasť. Dizajnér šetrí nemalé finančné prostriedky usmernením klientových rozhodnutí. Iba klient, ktorý je maximálne spokojný so svojim súčasným interiérom a neurobil by nič inak, nepotrebuje dizajnéra pri tvorbe nového bývania.

KEDY VOLAŤ NA POMOC INTERIÉROVÉHO DIZAJNÉRA?

VČERA BOLO NESKORO...

Máte síce projekt od projektanta, ale tento nezohľadňuje interiér do detailu. Výsledkom práce projektanta je stavebnotechnické riešenie stavby.

Dizajnér pripraví váš projekt na realizáciu interiéru, pomôže zodpovedať otázky, ktoré by ste počas stavby dostávali a nevedeli na ne realizátorom odpovedať, prípadne odpoviete najlepšie ako viete, aby ste neskôr zistili, že rozhodnutia, ktoré ste urobili, zablokovali v interiéri možnosti, ktoré ste mali využiť. Úlohou interiérového dizajnéra je chrániť vás pred samým sebou, aby ste neurobili výbery založené na pocitoch, ktoré pominú a vy sa ocitnete v nefunkčnom a esteticky nezladenom interiéri, do ktorého ste navyše vložili nemalé finančné prostriedky, ktoré sa už nevrátia. Takáto chyba je veľmi drahá, pretože rekonštrukcia býva drahšia ako urobiť vecí na prvýkrát a poriadne – k spokojnosti.

Dizajnér zabezpečí, aby sa v priestore myslelo na každý detail a po realizácii interiéru ste NEvyslovili vetu: "Môj tretí dom už bude k spokojnosti". Táto stratégia je vhodná pre investora, ktorý si môže dovoliť robiť životné investície stratégiou "pokus-omyl".

AKO PREBIEHA SPOLUPRÁCA S INTERIÉROVÝM DIZAJNÉROM?

Po oslovení klientom nasleduje sumarizácia vašich požiadaviek vyplnením anketných formulárov (poskytne dizajnér) a výberom inšpirácií, ktoré sa čo najviac blížia predstave klienta o budúcom interiéri. Táto príprava je nevyhnutná pre prvé stretnutie s klientom. Rozhovor má byť uvoľnený, ale konštruktívny, aby nás čo najviac posunul k praktickému, funkčnému a krásnemu interiéru. Dizajnér sleduje aj informácie, ktoré „vysloví“ zákazník neverbálne, čo sú práve podstatné špecifiká, ktoré vytvoria z príbytku skutočný originál. Napríklad, či je klient náročný na svoj zovňajšok alebo či mu ide skôr o pohodlie a komfort. 

Áno, určite si môžete zariadiť bývanie aj svojpomocne, ale dizajnér sa postará o:
  • spojenie funkcie a estetiky pre vaše bývanie – nízkoúdržbový interiér,

  • novinky a vychytávky s dávkou nadčasovosti,

  • kreatívne, praktické riešenia, namiesto nefunkčných módnych výstrelkov,

  • interiér podľa vášho životného štýlu a života vašej rodiny,

  • odporúčania založené na dlhoročných skúsenostiach z praxe,

  • ponuku kvalitných a spoľahlivých dodávateľov, s ktorými má už predošlé skúsenosti,

  • ušetrí zbytočne vynaložené finančné prostriedky a drží rozpočet na uzde.

 

Je dôležité, aby ste interiérovému dizajnérovi, ktorého si vyberiete, dôverovali a spoľahli sa na jeho odporúčania. Vopred si prezrite jeho portfólio a referencie. Zhodnoťte, či je vám štýl, akým pracuje konkrétny dizajnér, blízky.

Potom sú tam už iba vzájomné sympatie a pocit otvorenej komunikácie, ktorý vás, vašu rodinu posunie bližšie k výbornému interiéru.