top of page

ČO ROBÍ DIZAJNÉR
A PREČO SI HO NAJAŤ

co-robi-dizajner-a-preco-si-ho-najat_B.jpg
DIZAJNÉR VÁM DÁ VIAC, AKO STE SI ŽELALI A OMNOHO VIAC, AKO STE SI MYSLELI, ŽE POTREBUJETE.

Úlohou interiérového dizajnéra je vytvoriť viac než len krásny interiér, ktorý očarí návštevu. Jeho prácou je najmä vyťaženie maximálneho úžitku z priestoru a riešenie funkčných požiadaviek klienta s dávkou nápadu, a originality.

Odborník vidí nielen VÁS, ale aj váš priestor nezaujatým pohľadom bez emočnej väzby a vďaka tomu si zachová triezvy pohľad na navrhovaný interiér, jeho možnosti. Profesionál posunie vaše bývanie na vyšší level, maximalizuje pohodlie užívania a minimalizuje jeho údržbu. Vytvorí prepojenia v priestore a implementuje inovácie, ktoré vám uľahčia život. Interiérový dizajnér vám šetrí nemalé finančné prostriedky usmernením vašich prianí a zhmotnením atmosféry, v ktorej sa budete vy a vaša rodina cítiť príjemne. Iba klient, ktorý je maximálne spokojný so svojim súčasným interiérom a neurobil by nič inak, nepotrebuje dizajnéra pri tvorbe nového bývania.

KEDY VOLAŤ NA POMOC INTERIÉROVÉHO DIZAJNÉRA?​
VČERA BOLO NESKORO...

Máte v rukách projekt od projektanta, ktorý zatiaľ vôbec nezohľadňuje interiér do detailu. Výsledkom práce projektanta a jeho hlavnou úlohou je technické riešenie stavby.

Dizajnér pripraví váš projekt na realizáciu interiéru, pomôže zodpovedať otázky, ktoré by ste počas stavby dostávali a nevedeli na ne odpovedať... alebo odpoviete najlepšie ako viete, aby ste neskôr zistili, že rozhodnutia, ktoré ste urobili, zablokovali v interiéri možnosti, ktoré ste mali využiť. Úlohou interiérového dizajnéra je chrániť vás pred samým sebou, aby ste neurobili impulzívne výbery založené na dojmoch a pocitoch, ktoré pominú a vy sa ocitnete v nefunkčnom, a esteticky nezladenom interiéri, do ktorého ste navyše vložili nemalé, často aj celoživotné finančné prostriedky, ktoré sa už nevrátia. Zrejme sa zhodneme, že EFEKTÍVNEJŠIE, z každého pohľadu, je zrealizovať interiér na prvýkrát a poriadne – k spokojnosti.

Dizajnér zabezpečí, aby sa v priestore myslelo na každý detail a po realizácii interiéru ste NEvyslovili vetu: "Môj tretí dom už bude k spokojnosti".

Táto stratégia je vhodná pre investora, ktorý si môže dovoliť robiť životné investície stratégiou "pokus-omyl".​

 

Verím, že to nie ste vy :)

co-robi-dizajner-a-preco-si-ho-najat_B2.jpg
co-robi-dizajner-a-preco-si-ho-najat_B3.jpg
AKO PREBIEHA SPOLUPRÁCA S INTERIÉROVÝM DIZAJNÉROM?

Po oslovení klientom nasleduje sumarizácia vašich požiadaviek vyplnením anketných formulárov (poskytne dizajnér) a výberom inšpirácií, ktoré sa čo najviac blížia predstave klienta o budúcom interiéri. Táto príprava je nevyhnutná pre prvé stretnutie s klientom. Rozhovor má byť uvoľnený, ale konštruktívny, aby nás čo najviac posunul k praktickému, funkčnému a krásnemu interiéru. Dizajnér sleduje aj informácie, ktoré „vysloví“ zákazník neverbálne, čo sú práve podstatné špecifiká, ktoré vytvoria z príbytku skutočný originál. Napríklad, či je klient náročný na svoj zovňajšok alebo či mu ide skôr o pohodlie a komfort. 

ÁNO, URČITE SI MÔŽETE ZARIADIŤ BÝVANIE AJ SVOJPOMOCNE, ALE DIZAJNÉR SA POSTARÁ O:
  • spojenie funkcie a estetiky pre vaše bývanie – nízkoúdržbový interiér,

  • novinky a vychytávky s dávkou nadčasovosti

  • kreatívne, praktické riešenia, namiesto nefunkčných módnych výstrelkov,

  • interiér podľa vášho životného štýlu a života vašej rodiny,

  • odporúčania založené na dlhoročných skúsenostiach z praxe,

  • ponuku kvalitných a spoľahlivých dodávateľov, s ktorými má už predošlé skúsenosti,

  • ušetrí zbytočne vynaložené finančné prostriedky, a drží rozpočet na uzde.

 

Je dôležité, aby ste interiérovému dizajnérovi, ktorého si vyberiete, dôverovali a spoľahli sa na jeho odporúčania. Vopred si prezrite jeho portfólio a referencie. Zhodnoťte, či je vám štýl, akým pracuje konkrétny dizajnér, blízky.

Potom sú tam už iba vzájomné sympatie a pocit otvorenej komunikácie, ktorý vás, vašu rodinu posunie bližšie k výbornému interiéru.

bottom of page