top of page

2D VYLADENIE DISPOZÍCIE NEHNUTEĽNOSTI

Dizajn-kuchyne-s-obyvackou-so-sedackou-v-nocnej-modrej---Bungalov-s-vyhladom-na-Ostrihomsk

Máte v rukách projekt budúceho domova a čo ďalej? Najlepším krokom je osloviť interiérového dizajnéra, ktorý projekt vyladí 2D tak, aby nehnuteľnosť bola čo najlepšie pripravená na kvalitný návrh interiéru.

PREČO?

Už ste určite pri zariaďovaní miestnosti zažili, že ak by napríklad dvere boli posunuté o 10 cm na opačnú stranu, mohli ste za ne umiestniť želaný šatník, alebo ak by sa dvere otvárali na opačnú stranu, nebúchali by do toalety :(

 

Toto boli samozrejme len príklady, ale uvedomte si, že projekt nehnuteľnosti slúži ako stavebno-technický podklad k stavbe. Preto, ak NEchcete byť pri následnom zariaďovaní sklamaní z nedomyslených stavebných detailov, je vhodné osloviť interiérového dizajnéra a nechať si pôdorys 2D vyladiť.

ČO JE TO VLASTNE 2D DISPOZÍCIA A JEJ VYLADENIE?

V skratke je to efektívne usporiadanie všetkých súčastí interiéru v ich reálnej mierke. V kvalitnom 2D vyladení dispozičného riešenia dizajnér usporiada nielen kuchyňu so všetkými spotrebičmi a drezom, ale určí aj miesto pre vysávač, mop alebo podlahového robota či žehliacu dosku. Samozrejme, nezabudne na všetky súčasti mobiliáru, ale aj sanity v kúpeľniach v reálnej mierke a usporiadané tak, aby sa všetko účelne zmestilo a minimalizovali sa takto zbytočné prechodové zóny či mŕtvy priestor, ktorý mohol byť kvalitne využitý či už na úložné moduly alebo špecifické požiadavky klienta na hobby či home office.

Ak máte kvalitne vyladené 2D svojej nehnuteľnosti, vieme prispôsobiť elektroinštaláciu, vypínače, zásuvky, osvetlenie interiéru, vodu a odpady či umiestnenie TV alebo krbu tak, ako bude naozaj v budúcnosti vyzerať, nie ako ho IBA naznačil projektant pri tvorbe stavebného projektu.

Je potrebné si uvedomiť, že vopred premyslené malé detaily znamenajú kvalitnú prípravu na interiér a tým aj minimalizovanie zbytočných nákladov pri prispôsobovaní práve dokončenej inštalácie pre nový inak finálne usporiadaný interiér.

Pre lepšiu predstavu príklad vyladenia katalógového projektu bungalovu, pre zväčšenie kliknite na obrázok:

Dizajn-kuchyne-s-obyvackou-so-sedackou-v-nocnej-modrej_1.jpg
2D-vyladenie-dispozicie-do-textu.jpg
bottom of page