top of page

SPÁLŇA NEMUSÍ BYŤ
PRIESTRANNÁ

Dizajn-spalne-REFRESH-RD-Liskova-Liptov.jpg

Spálňa je najintímnejšou miestnosťou z celého príbytku, kde odpočívate či trávite príjemné chvíle so svojím partnerom. Mala by byť teda harmonická, pokojná a „uhladená“, aby poskytovala dostatočný komfort a nevytvárala žiadne rušivé vplyvy. Na čo sa však zamerať pri zariaďovaní spálne, ktorá disponuje menšou rozlohou?

POSTEĽ

Najpodstatnejšou časťou zariadenia spálne je jednoznačne posteľ, ktorá by mala byť maximálne komfortná a príjemná pre váš odpočinok. V prípade miestnosti v tvare štvorca je prirodzené, aby bol voľný priestor po stranách postele pre jednoduchší prístup a prípadné nočné stolíky. Ak je spálňa dlhá a úzka, nočné stolíky nie sú nutnosťou.
 

ŠATNÍK

Pri výbere šatníka do vašej spálne je dôležité zvážiť, koľko oblečenia spolu s partnerom máte a aké možnosti úložných systémov by ste ideálne využívali. Tu je následne možnosť voľby medzi štandardnou skriňou alebo šatníkom na mieru.

SVETLO

Denné svetlo je veľmi zásadné pri zariaďovaní spálne, najlepšie sú veľké okná, ktoré izbu presvetlia a vytvoria sviežu atmosféru. Pokiaľ nie je možnosť práce s denným svetlom, určite sa zamerajte na kvalitné umelé osvetlenie, nakoľko vytvorí z vašej spálne útulný priestor. Lampičky aj svietidlá vyberajte jednoduché a ideálne menších rozmerov.
 

FARBY

V malej spálni sa vyhnite tmavým farbám, vytvárajú dojem, že je priestor ešte menší. Zvoľte teda radšej svetlé farby, akými sú biela, béžová či jemné pastelové odtiene. Strop však nechávame vždy biely, aby sme miestnosť opticky zvýšili.
 

DOPLNKY

Práve doplnky a príslušenstvo môžu v prípade zlého výberu veľmi uškodiť interiéru spálne. Jemnosť a jednoduchosť je cesta, ktorou je potrebné pri zariaďovaní malej spálne ísť. Vyhnite sa objemným a veľkým rámom, vankúšom či rušivému osvetleniu.

spalna_B2.jpg
bottom of page