top of page

ČO S MALÝM ZÁDVERÍM?

zadverie_B.jpg

Sú miestnosti, kde potrebujete pohodlne, vkusne, ale najmä prakticky umiestniť nábytok, ktorý osloví, no zachová si predovšetkým svoju funkciu. V predsieni, a hlavne v tej malej, by mali byť kúsky nábytku detailne premyslené z hľadiska účelu i rozmerov. Neusporiadané veci pozvoľna v rýchlosti pohodené v chodbe vytvoria dojem neporiadku, ktorým by sa veru akákoľvek návšteva necítila práve poctená. Na čo teda pri zariaďovaní malého zádveria nezabúdať?

SVETLO

Chcete, aby malá chodba pôsobila väčšie? Jednoznačne zvoľte hru s denným svetlom, ktoré do miestnosti môžete dostať prostredníctvom malého okna alebo sklenených dverí. Ak nie je možnosť denného svetla, zamerajte sa na svietidlá s vysokou svietivosťou, ktoré vytvoria dojem väčšieho priestoru a vzdušnosti. Rovnako tak voľba svetlých farieb podporí efekt prirodzeného svetla vo vašej malej predsieni a opticky priestor úžasne zväčší.

VÝŠKA

Ak máte vo vašej malej chodbe vysoký strop, je vhodné to maximálne využiť. Vertikálne línie v podobe dlhých závesov, vysokých skriniek veľmi prospejú tomuto interiéru. Snažte sa o kombináciu uzatvorených a otvorených úložných priestorov. Tie otvorené by mali byť zvolené tak, aby boli vždy upratané.

ZRKADLÁ

Nástenné zrkadlá sú skvelým pomocníkom pri zariaďovaní malého zádveria – prirodzene zväčšia priestor. Taktiež majú svoju praktickú funkciu v chodbe akéhokoľvek príbytku, pretože konečná úprava a kontrola vzhľadu pred odchodom z domu je mimoriadne dôležitá. Takže určite vyberajte do malých priestorov veľké zrkadlá, ktoré umiestnite ideálne na bočné steny, prípadne na dvere vysokých kusov nábytku.
 

ÚLOŽNÝ PRIESTOR

V chodbe potrebujete uložiť množstvo vecí ako sú topánky, kabáty, tašky, bundy a pod. Tieto jednotlivé kúsky by mali byť uložené tak, aby pôsobili úhľadne a zároveň boli prakticky po ruke. Pri zariaďovaní malého zádveria je dôležité dbať na rozmery nábytku a ich rafinovaného riešenia. Vstavaný vešiakový šatník, menšia skrinka pozdĺž steny či malá taburetka môžu veľmi pekne a účelne doplniť priestor za dverami.
 

PRÍSLUŠENSTVO

Zariadenie malého zádveria vyžaduje tiež dávku originality, keďže chceme použiť funkčné kúsky, avšak potrebujeme tiež priestor oživiť a dodať mu osobitosť. Jednou z možností sú obrazy, ktoré nezaberajú veľa priestoru. Taktiež vysoká váza s kvetom či samotná „zeleň“ priestoru dodá úplne odlišnú atmosféru. Ďalšími skvelými voľbami môžu byť v priestore malého zádveria originálne kúsky nábytku, tapeta alebo zaujímavé koše na doplnky.

zadverie_B2.jpg
bottom of page