top of page

AKO VYBRAŤ INŠPIRÁCIE INTERIÉROV AKO PODKLADY
DIZAJNÉRKE?

ake-inspiracie-poslat_B.jpg

Obrazové inšpirácie interiérov s atmosférou,  v ktorej sa cítite dobre. Inšpirácia by mala obsahovať odtiene, materiály a prvky štýlu, ktoré vo vás vyvolávajú príjemný pocit harmónie. 

Držte sa, prosím, nasledujúcich bodov, aby sme spoločne zistili, čo sa vám páči a v čom by ste chceli žiť:

  • vybrané inšpirácie musia reprezentovať kategóriu miestnosti, ktorú chcete zariadiť. Napríklad, ak ide o chlapčenskú detskú izbu, posielajte najmä inšpirácie chlapčenských izieb.

  • Ak navrhujeme komerčný alebo firemný priestor, vyberajte hlavne z tejto kategórie obrázkov

  • pri dennej zóne musia inšpirácie obsahovať zábery na kuchyne, jedálne aj obývačky – teda všetky hlavné priestory dennej zóny. Snažte sa nájsť inšpirácie interiérov v niekoľkých komplexných záberoch, čiže jeden celistvý interiér z niekoľkých pohľadov. Dobrým príkladom sú inšpirácie v záložke návrhy interiérov, kde nájdete vždy aspoň tri zábery na jeden priestor

  • vyberajte zábery, ktoré sa Vám páčia ako celok (teda nie len "tu sa mi páči len stolička alebo luster, ostatné už nie"...) Potrebujeme vedieť, kam sa chcete vo svojom interiéri dostať a čo je celkovo pre Vás pekné, harmonické, ale aj z dlhodobého hľadiska nadčasové a praktické.

Dobrým zdrojom inšpirácii môže byť aj Pinterest, ale opatrne, pretože nie všetko, čo vidíte, je možné zrealizovať práve vo Vašom priestore, v možnostiach Vášho rozpočtu alebo v dostupnosti produktu na slovenskom trhu.

Je zbytočné poskytnúť ako inšpiráciu foto obývačky s akváriom, ak žiadne rybičky v interiéri nechcete :)

 

Keď máte výber obrázkov hotový, opätovne sa na ne pozrite o týždeň, dva a urobte poslednú selekciu, ktorú pošlete. Ak máte pocit, že vybraná kolekcia je rôznorodá, je treba si priznať, že presne neviete, čo sa Vám vlastne páči, ale dobrou správou je, že to vieme spoločne nájsť.
 
Na základe hore uvedených podkladov budeme ďalej postupovať v návrhu Vášho ideálneho a nadčasového domova alebo pracovného priestoru.  
 
Prosím, aby Vaše podklady odzrkadľovali Vaše želania a nie len dojmy alebo pocity. Môj návrh interiéru pre VÁS bude priamo úmerne odrážať inšpirácie, ktoré mi poskytnete. Ak NEvenujete dostatočnú pozornosť podkladom, ani môj návrh nebude plniť Vaše očakávania. Držte sa teda hesla:

POZOR, ČO SI ŽELÁŠ, MOHLO BY SA TI TO SPLNIŤ :)


Držím palec pri hľadaní toho pravého, ak sa vám to nedarí, nájdeme spolu! 

ake-inspiracie-poslat_B2.jpg
bottom of page