top of page

AKO VYTVORIŤ V SPÁLNI HOTELOVÚ ATMOSFÉRU?

spalna_h_refresh_b01.jpg

V spálni najviac zapôsobí posteľ ako hlavný kus nábytku, ktorý je často v pozícii pohľadu pri vstupe do miestnosti. Určite ste zažili pri návšteve hotela ten luxusný a príjemný pocit pri pohľade na ustlanú a upravenú posteľ, ktorej bielizeň je zladená so zvyškom interiéru. Ponúkam pár tipov ako, hotelovú atmosféru vytvoriť aj doma.


POSTEĽNÁ BIELIZEŇ


Elegantne ustlaná posteľ začína správnymi obliečkami. Investícia do luxusnej posteľnej bielizne z kvalitného materiálu sa oplatí na dlhé roky. Takáto bielizeň je nielen krásna, ale aj priedušná a mäkká. S bavlnenými a ľanovými obliečkami bude spálňa pôsobiť nonšalantne a romanticky. Saténové či hodvábne obliečky s prímesou bavlny svojim leskom pripomínajú luxus a najvyššie pohodlie.


VZOR A FARBA BIELIZNE


Často nás v obchode zlákajú vzorované obliečky s krásnymi farbami či dokonca témou. Vždy odporúčam vyvarovať sa divokým vzorom s výnimkou takých, ktoré silne ladia s interiérom spálne a teda sú vlastne súčasťou dizajnu. V ostatných prípadoch odporúčam výber jednofarebných obliečok, ktoré ani po rokoch nestrácajú eleganciu a to aj pri zmene dekoru vo vašej spálni. S neutrálnymi odtieňmi béžovej, sivej alebo jemne belasej nikdy nič nepokazíte a akcent môže byť doplnený prehozom postele, plédom či vankúšikmi pre väčšie pohodlie. Ak sú obliečky vzorované, vyhnite sa vzorom na pléde či vankúšoch, pravidlo platí aj naopak.

 
CELOPLOŠNÝ PREHOZ A PÁR VANKÚŠIKOV


Je veľmi dobrým riešením ak chcete naozaj upravenú a elegantnú posteľ. Celoplošný prehoz v kombinácii s pár vkusnými vankúškmi je vždy chic. Jedinou nevýhodou je, že posteľná bielizeň počas dňa pod prehozom nedýcha. Možnosťou je nechať posteľ rozostlanú počas vetrania miestnosti, urobiť svoju rannú rutinu a vrátiť sa k ustlaniu pred odchodom do práce. 

bottom of page